Bio

"Bouře sílila a její větrná smršť se opírala o skalní převis. V brzkou jarní dobu v této části odlehlých vrchů to není až tak běžná věc. Ani to, že pod převisem je vchod do hluboké jeskyně. Do jeskyně, kde před bouří a nepřízní počasí se schovaly stíny. Dva stíny, co mezi pleněním pozemských rozkoší všeho druhu přemítají nad počátkem a koncem všehomíra, nad každým tónem, který tvoří nebo ničí svět.

Když pak přišel soumrak, v každém z abstraktních zlomů jeskyně se lámala zkreslená ozvěna vzdálených blesků, stíny skotačily a zvuk tepal. A všechen ten čas, úvahy, touhy, počátky, a jejich tušené souvislosti se spojily v jeden skočný elektronický celek.

 

Tvar ožil.

 

Z kombinace Sparsova hlasu, zásoby absintu, která by přežila i obležení Kartága, desítky Deriasových kytar a stovky podivných elektronických hraček potom vzešel hudební experiment, v němž se dějí věci různé, ale především neočekávané."

 

Toto napsal Derias v r. 2013, kdy celý experiment vzniknul. U experimentu však nezůstalo a Derias&Spars se stali plnohodnotnou, fungující kapelou. Od jejich první temné performance v Brněnském Brooklynu a první písně Lonely Vampires, Lonely Hunters uplynul už nějaký ten pátek, kapela vystoupila např. na Dark Valentine Party, Afterdarkfair nebo Rockovém Chrlení, navázala spolupráci se skupinami Misty Ways a Tezaura a co nevidět vydá své první album, hrdě nesoucí název Siberia Winter Sun, podle stejnojmenné, velice pocitově silné skladby. Její živý záznam si můžete poslechnout a zhlédnout, jako také píseň Green Wedding Day, která je méně melancholická a díky vokálům zpěvačky Lori evokuje tančící víly, snažící se vás svést ke krutému osudu v močálech. Mezi další vynikající skladby s prvky elektroniky patří sexy a krutá Last Maryshka's Table Dance, magicky znějící Freemanson a pořádný nářez Nigthfall.

 

Hudba, která v Deriasově zasněné mysli vzniká a Spars jí svým osobitým hlasem dodává sílu, je podmanivá, emotivní a schopná odrážet nejrůznější rozpoložení duše.

Derias, Spars i ostatní členové kapely dávají do hraní všechno, tak se nenechte dvakrát pobízet a přijďte se na vlastní oči a uši přesvědčit na některý z koncertů.

Members

Derias

 

guitars, bass, keyboards, programming, vocals

Spars

vocals

Kuba

bass

David

drums

Arathan

keyboards

© 2016 by Trissie. Proudly created with Wix.com